Vel område

Anten du skal ut å reise, levere tenester på våre flyplassar eller lese meir om korleis vi jobbar med miljø, finn du alt på nettsida vår

Oslo lufthamn
BytFlyplass

Vel flyplass

Logg på for å enkelt bestille parkering og finne reiser raskere


Logg inn
Denne sida er ikkje fullstendig omsett til Norsk nynorsk

Kunst på flyplassen

Gjennom kunst og arkitektur ønsker vi å gi de reisende en opplevelse av kvalitet. Utsmykningen skal danne en helhet sammen med arkitektur og landskap.

Kunstnere

Arnold Haukeland var en billedhugger. Han har blant annet hatt utsmykkingsoppdrag for Oslo lufthavn, Gardermoen.

Kristiansand lufthavn, Kjevik-198.jpg

«Volare» er en skulptur i stål på en meget høy søyle. Den er satt opp ved parkeringsplassen på Kristiansand lufthavn. «Volare» betyr «jeg flyr», og skulpturen kan minne om en stålfugl som tar av. Skulpturen ble reist 1982 og ble finansiert av Staten.

Mikael Rieau er en nederlandskfødt billedkunstner.

Vegghengt kunstverk med et abstrakt portrett i en tykk, teksturert stil, innrammet av lyst treverk

Vegghengt kunstverk i tre og metall, innrammet i en lystonet treramme, plassert i en lys gang

Kunstner arbeider på en stor treutskjæring mens en kameramann filmer. Scenen er innendørs med en bakgrunn av en strandpromenade fra Sørlige Norge

Passasjerer venter ved bagasjebåndet på en flyplass, med kunstverk på veggene i bakgrunnen

Kunstutstilling på flyplass; skulpturer av hoder på sokler, passasjer med koffert går forbi